Bulut

EPDAD - Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği

Bulut

EPDAD - Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği
Bulut
25 Ağustos 2020 Salı

EPDAD Bulut Sistemi

EPDAD Bulut Sistemi dosyalarınızı senkronize edebilmenize ve paylaşabilmenize imkân tanıyan bir bütünleşmiş ortak çalışma platformudur. Dokümanlarınıza ve belgelerinize daha sonra istediğiniz yerden ulaşabilirsiniz. Tüm dokümanlarınız bilgisayarınız, mobil telefonunuz ve tabletiniz arasında senkronize olacaktır.

Office entegrasyonu sayesinde, Word, Excel veya PowerPoint dokümanları üzerinde aynı anda birden fazla kişi çalışabilirsiniz.

EPDAD Bulut Sistemi altyapı olarak açık kaynak kodlu bir bulut depolama sistemi servisi olan Owncloud'u kullanmaktadır. Bu servis EPDAD tarafından kiralanan İstanbul Ümraniye'deki yerli sunucular üzerinde çalışmaktadır. Owncloud Windows, Mac OSX ve çeşitli Linux dağıtımlarında çalışmaya uygundur.

Sunulan başlıca hizmetler:

  • Dosya depolama ve paylaşma
  • Birden fazla kişi ile Office belgeleri üzerinde çalışma
  • E-Posta
  • Paylaşılabilir takvim ve görev zamanlayıcı
  • Notlar ve kişi listesi
  • Multimedya görüntüleme

Bulut depolama hizmetlerinden yararlanmaya başlamadan önce "Kullanım Kılavuzunu" okuyarak sunulan hizmetler ve nasıl kullanıldıkları ile ilgili bilgi sahibi olmanızı öneririz.

Sisteme herhangi bir internet tarayıcısı ile https://bulut.epdad.org.tr ya da https://cloud.epdad.org.tr adresi üzerinden, EPDAD tarafından sağlanan kullanıcı adı/e-posta ve parolanız ile oturum açarak giriş yapabilirsiniz.

Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.