ITEAC 2022 Sona Erdi

EPDAD - Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği

Haberler

ITEAC 2022 Sona Erdi
ITEAC 2022 Sona Erdi
20 Haziran 2022 Pazartesi

EPDAD tarafından yıl gerçekleştirilen Öğretmen Eğitimi ve Akreditasyon Kongresi | International Teacher Education and Accreditation Congress [ITEAC]'ın altıncısı bu yıl 16-18 Haziran 2022 tarihinde Çanakkale Onsekiz Mart  Üniversitesi ile işbirliğiyle Çanakkale’de yapılmıştır.

 

ITEAC 2022, EPDAD Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal’ın moderatörlüğünde Başkan Prof. Dr. Cemil Öztürk, ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç, TED Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Kavak, EFDEK Başkanı Prof. Dr. Selahattin Öğülmüş, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, YÖKAK Eski Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Kazakistan IAAR Uluslararası İş birliği Müdürü Dr. Timur Kanapyanov ve YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar'ın konuşmaları ve ödül takdimleri ile başladı. Önceki dönem YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas'a Türkiye yükseköğretim kalite güvence sisteminin kuruluşu ve geliştirilmesi için yapmış olduğu çalışmalar ile EPDAD olarak öğretmen eğitiminde kalitenin güvence altına alınması amacıyla yürüttüğü faaliyetlerin gerçekleşmesi için yaptığı örnek liderlik ve rehberlik dolayısıyla "2022 EPDAD Öğretmen Eğitimi Kalite Hizmet Ödülü" verildi. Öğleden sonra eğitim fakültesi dekanları ve ulusal akreditasyon kuruluşları temsilcileri program değerlendirme ve akreditasyon süreçlerine ilişkin deneyimlerini paylaştıkları konuşmalar yaptı.

 

Kongrenin ikinci günü MEB Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Petek Aşkar'ın konuşması ile başladı ve bildiri sunumları ile devam etti. Kongrede 55 sözlü bildiri sunuldu. 198 kişinin kayıt yaptırdığı kongre değerlendirme ve kapanış oturumunun ardından aile fotoğrafı çekimiyle sona ermiştir.

 

Ayrıntılı kongre programına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:
https://www.iteac.epdad.org.tr