ITEAC 2021 Online Sona Erdi

EPDAD - Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği

Haberler

ITEAC 2021 Online Sona Erdi
ITEAC 2021 Online Sona Erdi
13 Haziran 2021 Pazar

2021 yılında online olarak gerçekleştirilen V. Uluslararası Öğretmen Eğitimi ve Akreditasyon Kongresi, EFAK Başkanı Prof. Dr. Dinçay Köksal’ın moderatörlüğünde EPDAD Başkanı Prof. Dr. Cemil Öztürk, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Selvi, EFDEK Başkanı Prof. Dr. Selahiddin Öğülmüş ve Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız’ın açılış konuşmaları ile başlamıştır.

Kongre MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Burhanettin Dönmez, Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Yükseköğretim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şişman ve MEB Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran'ın konuşmaları ile devam etmiştir.

Birinci gün öğleden sonra ve ikinci gün öğleden önce, başka disiplinlerden ulusal ve uluslararası akreditasyon kuruluşu yetkilileri; ikinci gün öğleden sonra eğitim fakültesi dekanları deneyimlerini paylaştıkları konuşmalar yapmış, üçüncü gün 29 sözlü bildiri sunulmuştur. Kongreye 177 kişi kayıt yaptırmış, YouTube yayınları 557 kez tıklanmıştır. Kongre, değerlendirme ve kapanış oturumunun ardından aile fotoğrafı çekimiyle sona ermiştir.

Ayrıntılı kongre programına ve video kayıtlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:
https://www.iteac.epdad.org.tr/icerik/watch-congress-2021