EPDAD Değerlendirici Eğitimi Çalıştayı – X

EPDAD - Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği

Haberler

EPDAD Değerlendirici Eğitimi Çalıştayı – X
EPDAD Değerlendirici Eğitimi Çalıştayı – X
08 Kasım 2022 Salı

Bilindiği gibi Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD); Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından öğretmenlik eğitim programlarının akreditasyonu ile görevlendirilmiş bir ulusal dış değerlendirme / akreditasyon kuruluşudur.

 
Öğretmen eğitiminin kalitesini arttırarak milli eğitim sisteminin gelişimine hizmet etmeyi amaçlayan EPDAD’ın program değerlendirme ve akreditasyon faaliyetlerinin temel taşı, bu süreçte görev alan değerlendiricilerdir. Değerlendiriciler, gönüllüler arasından seçilip EPDAD tarafından düzenlenen değerlendirici eğitimini aldıktan sonra sisteme dahil edilmektedir.
 
EPDAD ihtiyaç duyduğu alanlarda değerlendirici eğitimi çalıştayları düzenlemektedir. 2022-2023 değerlendirme döneminde artan değerlendirici ihtiyacını karşılamak için 21 Kasım-1 Aralık 2022 tarihleri arasında kadar asenkron, 4 Aralık 2022 tarihinde ise senkron olmak üzere EPDAD Öğrenme Yönetim Sistemi ve Zoom Video Konferans platformu üzerinden çevrimiçi Değerlendirici Eğitimi Çalıştayı düzenlenecektir. Çalıştay ile ilgili ayrıntılar aşağıdaki bilgi notunda ilan edilmiştir.
 
Çalıştaya katılmak isteyen öğretim elemanı ve yardımcılarının 18 Kasım 2022 mesai bitimine kadar başvuru yapması gerekmektedir.
 
Değerlendirici Eğitimi Bilgi Notu için tıklayınız.
Öğretim Elemanı Değerlendirici Eğitimi Çalıştayı Başvuru Formu için tıklayınız.