Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi EPDAD Akreditasyon Eğitimi

EPDAD - Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği

Haberler

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi EPDAD Akreditasyon Eğitimi
Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi EPDAD Akreditasyon Eğitimi
28 Aralık 2022 Çarşamba

EPDAD tarafından Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi öğretim üyelerine Akreditasyon Eğitimi Semineri verildi.
EPDAD ve TKTA (Azerbaycan Eğitimde Kalite Güvencesi Ajansı) arasında imzalanan işbirliği anlaşması kapsamında 2023-2024 Değerlendirme Döneminde EPDAD akreditasyonu için başvuru yapmayı planlayan Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim, Psikolojik Danışmanlık ve İşitme Engelliler Fakültesi'ne Akreditasyon Eğitimi Semineri verildi.
Yönetim Kurulu başkanımız Prof. Dr. Cemil Öztürk'ün başkanlığında 19.12.2022 tarihinde video konferans platformu üzerinden gerçekleştirilen eğitime Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Jafar Jafarov, Eğitim Fakültesi dekanı Prof. Dr. Asaf Zamanov, öğretim elemanları ve EPDAD Eğitim Komisyonu üyelerinden oluşan 38 kişi katılım gösterdi.
EPDAD başkanı Prof. Dr. Cemil Öztürk; EPDAD Program Akreditasyonuna Genel Bakış, başkan yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal; Akreditasyonun Yapı Taşları: Standartlar, Göstergeler ve Kanıtlar, Akreditasyon Kurulu başkan yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Yılmaz; Akreditasyon Hazırlıkları ve Özdeğerlendirme Raporu Hazırlama, EPDAD Akreditasyon Koordinatörü Şafak Oğuz; ABYS Üzerinden Akreditasyon Başvurusu Yapılması ve Öz Değerlendirme Raporunun Oluşturulması konularında bilgilendirmede bulundular ve katılımcıların sorularını yanıtladılar.