YÖKAK Uluslararası Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Konferansı

EPDAD - Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği

Haberler

YÖKAK Uluslararası Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Konferansı
YÖKAK Uluslararası Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Konferansı
29 Nisan 2024 Pazartesi

2024 YÖKAK Uluslararası Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Konferansı
Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi (AHBVÜ) ev sahipliğinde düzenlenen “2024 YÖKAK Uluslararası Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Konferansı” 25-26 Nisan 2024 tarihlerinde gerçekleştirildi.

AHBVÜ Itri Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konferansa başta Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak olmak üzere yükseköğretimin çeşitli paydaşları, üniversite rektörleri, ulusal ve uluslararası kalite ajansı temsilcileri ve akademisyenler katıldı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, açılış konuşmasında yükseköğretimde kalite güvencesi standartlarını yükseköğretim sisteminin bütün alanlarına yaygınlaştırmaya çalıştıklarını dile getirdi ve bu kapsamda gelecek 5 yıllık dönemde vizyon belirlediklerini aktardı. Kalite odaklı bir anlayışla çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Özvar, üniversitelerin kalite süreçlerine uyum sağlamaları açısından sürekli olarak teşvik edildiğini ve desteklendiğini söyledi.

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak konuşmasında Kurumsal Akreditasyon Programı’nı başarıyla sürdürdüklerini, üniversitelerin program akreditasyonu veren ulusal ajansların tescilini ve uluslararası ajansların ise tanınırlığını sağladıklarını ve Türkiye’deki program akreditasyonlarının sayısını artırmayı hedeflediklerini aktardı.

Konferans kapsamında Itri Kongre ve Kültür Merkezi fuaye alanında stant açan EPDAD faaliyetlerini tanıtma imkânı buldu.