EPDAD’da Dijitalleşme Çalışmaları

EPDAD - Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği

Haberler

EPDAD’da Dijitalleşme Çalışmaları
EPDAD’da Dijitalleşme Çalışmaları
06 Ağustos 2021 Cuma

EPDAD’da Dijitalleşme Çalışmaları:
Tamamlanan Modüllerin Tanıtımı ve Eğitimi Gerçekleştirildi

Zoom üzerinden gerçekleştirilen etkinliğimize öğretim elamanı ve öğrenci değerlendiricilerimiz, komisyon üyelerimiz ve ofis personelimizden oluşan toplam 105 kişi katıldı.

Etkinlik Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Cemil ÖZTÜRK’ün "Akreditasyon Sistemlerinde Dijitalleşme ve EPDAD'ın Uyumlama Çalışmaları" başlıklı açılış konuşması ile başladı. EFAK Başkanımız Prof. Dr. Dinçay KÖKSAL’ın dijital sistemin uygulamada sağlayacağı yararlara ilişkin konuşmasıyla devam etti.

Etkinliğin ikinci bölümünde Nevşehir Hacı Bektaşı Veli Üniversitesi öğretim üyesi ve AYVEAK şirketi yetkilisi Doç. Dr. Şeyhmus AYDOĞDU, Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğretim üyesi ve AYVEAK şirketi yetkilisi Doç. Dr. Ufuk AKBAŞ ve EPDAD Akreditasyon Koordinatörü Şafak OĞUZ; EPDAD Başvuru Modülü, Başvuru Ön İnceleme Modülü, Öz Değerlendirme Modüllerinin tanıtımını yaptı.

Eğitimin üçüncü bölümünde katılımcıların soruları yanıtlandı. Katılımcılara modüller üzerine görüşlerini ifade etme fırsatı verildi. Son olarak modüller ve eğitime ilişkin görüşlerini belirlemeye yönelik bir anket uygulandı.

Mazeretleri dolayısıyla etkinliğe katılamayan ekip başkanları ve değerlendiricilere eğitimde verilen bilgilere ulaşabilmeleri için programın video kayıtlarının EPDAD web sayfasında yayınlanacağı açıklandı.

Toplantı Programı için Tıklayınız.